UNPLUGGED

Michal Prokop, Luboš Andršt, Jan Hrubý Indies records 2004 (MAM 242-2)

  1. Rain - J. Feliciano - 7:22
  2. Miss July -P. Skoumal / P. Šrut - 5:20
  3. Bitva o Karlův most  - J. Hrubý / P. Šrut   -   8:12
  4. Blues o spolykaných slovech - M. Prokop / J. Žáček  - 5:18
  5. I’m your hoochie coochie man - W. Dixon   - 10:55
  6. Ztracená myšlenka - L. Andršt / Z. Rytíř - 4:51
  7. Dobrů noc má milá  - Tradicional / arr. L. Andršt   -  7:57
  8. Boom boom  - J. L. Hooker  -  6:21
 
 
obsazení:
 
Michal Prokop – vocal, rhythm acoustic guitar, harmonica
Luboš Andršt – solo acoustic guitar

Jan Hrubý – violin

 
 
distribuce:

Zásilková služba – Indies records, Štefánikova 8, 502 00 Brno, Czech Republic,

tel: +420 549 245 610

web: http://www.Indiesrec.cz

e-mail: indies@indiesrec.cz

 

Sleevenote – (výňatek) Luboš Andršt

 

1.      Jak došlo ke vzniku vašeho tria?

Pokud se pamatuji, tak s tím přišel Michal. Hlavní důvody byly dva. Ten praktický, že v té době bylo dost malých klubů kam se celá kapela prostě nevešla a ten vnitřní – zahrát si uvolněnou komunikativní muziku, nesvázanou pevnými aranžmá ani stylově ohraničeným repertoárem.

Pro mě osobně tohle trio vždycky znamená takové pohodové setkání. Příjemný akustický zvuk, nijak zvlášť komplikovaná hudba, spousta prostoru pro improvizaci i celé volné plochy, které vytváříme na místě. Díky tomu je každý koncert trochu jiný a tak se vám nikdy neomrzí. Navíc jsem tady v dobré společnosti. S Michalem se na hudební scéně potkáváme s různými přestávkami od roku 1970. S Honzou jsem sice začal hrávat o deset let později, ale skvěle si rozumíme. No, a protože taky nemáme žádného kapelníka, nejsou žádné potíže. Vždycky se domluvíme. Je to takový příjemný rozhovor tří starých kamarádů na pódiu.

 

2.      Hráli jste s Michalem Prokopem ve Framusu dvakrát, ale vždycky jen krátce. Proč je vaše spolupráce v triu daleko trvalejší?

Je pravda, že vždycky do roka po mém příchodu se právě existující sestava Framus rozpadla. Poprvé ukončil její činnost sám Michal, když se vrhnul na sólovou dráhu a po druhé zase odešla většina členů skupiny. Tohle spojení je ale přeci jen něco jiného.

Každý z nás je pro zvuk tria prakticky nenahraditelný – záskoky se neberou – a vkládá do něj to, co umí nejlépe. Často jsou to prvky z různých břehů, ale velkým společným jmenovatelem je rhythm & blues, rock a všechno, co jsme spolu vytvořili předtím. Jako bychom se v něm vraceli k původnímu smyslu hudby. Tři muzikanti si vzájemně naslouchají a hrají jen tak pro radost – svoji i lidí v sále a dokud se nám tohle bude dařit, není důvod s tím přestat.

 
 

3.      Jak se změnilo vaše společné hraní od začátků tria v roce 1987?

Neřekl bych, že se nějak zásadně změnilo a právě to se mi zdá povzbudivé. Málo kterou populární muziku můžete po 18 letech beze změny předložit soudnému publiku, aniž byste museli zařadit „Vítr z hor“. Všichni tři jsme jen trochu vyzráli a jako celek se mi to dnes zdá o něco víc sevřenější.

 

4.      Jaký je Michal Prokop kytarista?

Michal je především výborný zpěvák, ale umí se také doprovodit na kytaru a to je jeho velké plus. Když jsme s Honzou rozjetí, tak mu dáváme pořádně zabrat. Hrát dvě hodiny doprovod v tempu je docela dřina. Když je potřeba, tak mu sem tam i něco poradím, ale hlavně, alespoň jak doufám, mu dávám tu správnou kytarovou inspiraci.

 
boom
rain
ztracena-myslenka