LUBOŠ ANDRŠT S PŘÁTELI (Live)

LIVE 25 let s blues Český Rozhlas 1996 (CR 0018-2531)

  1. Rock Me Baby                             trad.                                        5:07
  2. Born Under A Bad Sign                W. Bell / J. Booker                  4:43
  3. Ráno                                             Luboš Andršt                          11:24
  4. Stormy Monday Blues                   Earl Hines                                7:42
  5. Mustang Sally                                Bonny Rice                              6:36
  6. Zapomenutý ostrov                        Luboš Andršt                          8:10
  7. Cantaloupe Island                          Herbie Hancock                      7:07
  8. Hoochie Coochie Man                  Willie Dixon                             6:50
 
 
Obsazení:
 
Luboš Andršt – guitar
Ronald Gray – vocal (1, 2, 4, 5)
Michal Prokop – vocal (8)
František Kop – saxophone (3, 6)
Milan Svoboda – keyboards (3, 6)
Martin Kratochvíl – keyboards (7)
Radek Krampl – vibes (3, 6)
Vladimír Kulhánek – bass guitar (1, 4, 8)
Zdeněk Tichota - bass guitar (2, 3, 5)
Petr Dvorský – bass (6, 7)
Jaromír Helešic – drums
Imran Musa Zangi – congas (3, 6)
 
 
Sleeve-note:

Luboš Andršt v Malostranské besedě – prvních 25 let na scéně.

 

            Přiblížit bohatou muzikantskou kariéru Luboše Andršta několika řádkami textu je zhola nemožné. Ani nejobratnější publicista nedokáže znovu rozeznít tóny, které kytarista za dvě a půl desítky let zahrál na koncertech a ve studiích, tu hudbu bychom museli hledat někde v paměťových oblastech mozkových archivů příznivců kapel Blues Company Ltd, Framus Five, Jazz Q, Energit, formací Jiřího Stivína, tandemu s Emilem Viklickým a původního i současného Blues Bandu, sestavy Acoustic Set atd. Kdyby někdo dovedl vykouzlit takový vzpomínkový remastering, mohli bychom se podělit o skvělé zážitky s návštěvníky stovek koncertů v Čechách, na Moravě a na Slovensku, na festivalech v Pori, Nice, Istanbulu, Debrecenu, Budapešti, Havaně i jinde, nebo si přehrát nezapomenutelná vystoupení s kytarovými kolegy Rudolfem Daškem a Toto Blankem, anglickou bluesovou hvězdou Paulem Jonesem nebo s černou americkou zpěvačkou Katie Websterovou. Naštěstí existují skutečné zvukové záznamy, na kterých jsou Lubošovy různé stylové podoby zachovány.

Soužití Luboše Andršta se dvěma láskami - kytarou a hudbou - trvá už čtvrt století, a proto se 14. listopadu 1994 uskutečnil v Malostranské besedě koncert, kterého se zúčastnili bývalí i současní jubilantovi hudební partneři. Blues Band, ve kterém se vystřídali baskytaristé Zdeněk Tichota a Vladimír "Guma" Kulhánek, v samém úvodu rozehřál obecenstvo přirozeným projevem kytarista a zpěvák Rony Gray, ale především svou samozřejmostí, se kterou používá v pravou chvíli nejvýstižnějších idiomů bluesového slovníku sám protagonista večera Luboš Andršt. To, jak umí v kytarových "lamentacích" vyhmátnout nejcitlivější místa, jsem u něj obdivoval od chvíle, kdy jsem jej slyšel poprvé. Příspěvek Michala Prokopa je přesvědčivým dokladem toho, že i čistě pěveckými prostředky lze, když se to umí, navázat snadno kontakt s publikem. V druhé části programu zaujal nejen Martin Kratochvíl, ale i další sólisté - Petr Dvorský, Jaromír Helešic, František Kop, Radek Krampl, Milan Svoboda, Imran Musa Zangi a další V každém okamžiku však zůstal toho večera na pódiu protagonistou Luboš Andršt - ať už jako skladatel nebo jako sólista bohaté melodické invence, jenž v průběhu pětadvaceti let dosáhl ve svém projevu záviděníhodné rovnováhy mezi intelektem a cítěním,

Album z Malostranské besedy je letmým ohlédnutím.Luboše Andršta za prvními pětadvaceti lety na pódiu. V žádném případě to není závěrečná bilance, ale pouze rekapitulace v kariéře výrazné muzikantské osobnosti.

Aleš Benda

 
 
Distribuce:
Radioservis, a. s., Jeseniova 36, 130 00 Praha 3, Tel.: 222 713 037, 221 551 348

prodejna - Praha, Vinohradská 12, tel.: 224 218 350

web: http://www.radioservis-as.cz/,se-mail: katalog@radioservis-as.cz

Dowload mp3: